۱۰ رونمایی مهم فیسبوک در کنفرانس F8

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

فیسبوک هرساله با برگزاری کنفرانس F8، از برنامه‌ها و محصولات خود رونمایی می‌کند. در روز اول کنفرانس F8 2018 هم شاهد رونمایی‌ها و اخبار جدید زیادی بودیم که در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

۱. قابلیت دوست‌یابی

فیسبوک می‌خواهد قابلیت دوست‌یابی راه بیندازد. در این قابلیت، افرادی که می‌خواهند دوستان جدید پیدا کنند، می‌توانند یک پروفایل جداگانه بسازند و فقط دیگر افراد به دنبال دوستی توانایی مشاهده‌ی چنین پروفایل‌هایی را خواهند داشت. فیسبوک برای برقراری دوستی‌های جدید از اطلاعات کاربران استفاده می‌کند و برای ردوبدل پیام‌ها هم یک بخش جداگانه را به این کار اختصاص می‌دهد.

چرا: فیسبوک همیشه اعلام کرده که می‌خواهد «ارتباطات معنی‌داری» را بین کاربرانش ایجاد کند و چه ارتباطی معنی‌دارتر از یافتن شریک زندگی. البته فیسبوک باید مراقب باشد که اطلاعات این‌چنینی کاربران دست دیگران نیفتد زیرا تا همین‌الان هم این شرکت تحت انتقادات زیادی قرار گرفته است. البته چنین ایده‌ای مطمئنا به مذاق سرمایه‌گذاران خوش آمده، زیرا بعد از اعلام این خبر، سهام Tinder، یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های دوست‌یابی، حدود ۲۲ درصد کاهش یافت.

۲. قابلیت Clear History

در کنفرانس F8 2018 زاکربرگ اعلام کرد که این شرکت در حال ساخت قابلیت Clear History است و به لطف آن، کاربران می‌توانند بخش زیادی از داده‌های جمع‌آوری‌شده از خود را که برای تبلیغات استفاده می‌شود، پاک کنند. می‌توان این قابلیت را به‌نوعی مانند پاک کردن کوکی‌های مرورگر در نظر گرفت. با توجه به انتقادهای گسترده‌ی مربوط به نقض حریم خصوصی فیسبوک، چنین حرکتی به‌احتمال زیاد مورد استقبال فراوانی قرار می‌گیرد.

چرا: زاکربرگ به دلیل جمع‌آوری اطلاعات کاربران از طرف کنگره و افکار عمومی با فشار زیادی مواجه شده بود و کاربران می‌خواستند که اختیار داده‌هایشان را دست داشته باشند. چنین کاری میزان نارضایتی‌ها را کاهش می‌دهد.

۳. تماس تصویری اینستاگرام و مبارزه با کامنت‌های توهین‌آمیز

از مدت‌ها پیش خبرهای متعددی در مورد تماس تصویری اینستاگرام منتشر شده بود و حالا بالاخره در کنفرانس F8 2018 شاهد معرفی رسمی قابلیت تماس تصویری اینستاگرام بودیم. همچنین اینستاگرام به‌زودی از فیلتری برای جلوگیری از انتشار کامنت‌های توهین‌آمیز و یک بخش Explore متحول شده بهره خواهد برد. چرا: قابلیت پیام‌رسان Direct موجود در اینستاگرام به‌شدت محبوب است و حالا با ارائه‌ی قابلیت تماس تصویری، محبوب‌تر هم خواهد شد. همچنین ارائه‌ی فیلتر برای جلوگیری از انتشار پیام‌های توهین‌آمیز، می‌تواند اینستاگرام را به محیط امنی برای نوجوان‌ها بدل کند. اینستاگرام با جذب این کاربران نوجوان امیدوار است بتواند اسنپ‌چت را از دور رقابت خارج کند.